“Mersin’i iyi biliyoruz ve tüm sorunlar için çözümlerimiz var”

TEST

DEVA Partisi Halklar İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Babaoğlan:

“Mersin’i iyi biliyoruz ve tüm sorunlar için çözümlerimiz var”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan, Yenişehir ve Mezitli İlçe Kongreleri için geldiği Mersin’de Sun TV’de yayınlanan Leyla Pak’la gündem programının konuğu oldu. Babaoğlan, yaklaşık iki saat süren programda Leyla Pak’ın ülke gündemine dair ve Mersin’e yönelik sorularını yanıtladı.

TÜM SORUNLAR İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZ HAZIR”

DEVA Partisinin genç ve dinamik kadrosuyla ülkede yaşanan tüm sorunların çözümü için projeler geliştirdiğine vurgu yapan Babaoğlan, kentlere özel programlar hazırladıklarını aktardı. DEVA Partisi olarak Mersin özelinde de sorunların tespit edildiğini ve bu yönde çalışma yapıldığı bilgisini veren Babaoğlan, “Mersin özelini ele aldığımızda sorunlar kronikleşmiş hale geldiğini görüyoruz. Mersin için; turizm şehir derseniz ulaşım sorununun olmaması gerekiyor. Ama bir Çukurova Bölgesel Havaalanı bile 8 yıldır tamamlanamamış. Ben Ankara’dan gelebilmek için uçakla dahi gelsem en az 5 saatimi ayırmam gerekiyor Mersin’e ulaşmak için. Tarım şehir derseniz sulama, pazarlama gibi sorunların olmaması gerekiyor. Çiftçilerimiz ürünlerini döküyor.

Mersin Limanı Bölgenin en büyük limanı ve değerlendiremiyor. Ama çaresiz değiliz. DEVA Partisi olarak bu sorunların hepsine hazırladığımız projelerimiz var” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZ İKİ AY ARAYLA İKİ KEZ GELDİ YİNE GELECEK”

Genel Başkan Ali Babacan’ın Mersin’e özel bir önem verdiğine de vurgu yapan Babaoğlan, “DEVA Partisi Mersin’e çok önem veriyor. İlk defa bir genel başkan bir şehirde üç gün kaldı. Ardından iki ay geçti tekrar Mersin’e geldi. Önümüzdeki aylarda bu kez 1. Mersin İl Kongresi için gelecek. Mersin’e ne denli büyük önem verdiğini bu kadar sık ziyaret etmesinden de anlayabilirsiniz. Bunu Mersin’de ailesi oturan bir birey olarak söylüyorum. Genel Başkanımız ve ilgili teşkilat başkanlarımız Mersin için özel çalışma yaptı. Mersin’in tüm sorunlarını biliyoruz ve buna karşılık tüm çözüm önerilerimizi hazırladık” diye konuştu.

“İL BİNAMIZI ZİYARET EDİN VE PROJLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ ALIN”

Tüm Mersinlileri Limonluk Mahallesi Okan Merzeci Bulvarı üzerinde bulunan DEVA Partisi Mersin İl Başkanlığını ziyaret etmeye davet eden Babaoğlan, yaptığı konuşmada; “Tüm vatandaşlarımız gelsin ve Mersin için hazırladığımız çözüm önerilerini ilk ağızdan öğrensin. Geldikleri zaman görecekler ki çok önemli ve başarılı bir İl Yönetimimiz var. Çok kaliteli ve işini bilen uzman kişilerden oluşmuş ve tüm sorunlara hakim. Diledikleri gibi bilgi alabilir, fikirlerini aktarabilirler. Bir Mersinli olarak bu denli yetkin ve başarılı bir il yönetimimizin bulunması nedeniyle bir kez daha gururluyum” ifadelerini kullandı.