UFUK MAYAMERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞA ADAYIMDİYOR;

TEST

 UFUK MAYAMERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞA ADAYIMDİYOR;

Güzel Mersinimize hizmet etmek için 5 Kasım 2022’de yapılacak olan MTSO seçim

inde herkesin desteğini bekliyorum. (?)

Değerli basın mensupları, saygıdeğer iş insanları, meslektaşlarım, çalışma arkadaşlarım ve kıymetli Mersinliler basın toplantımıza hoş geldiniz.

  Öncelikle size kısaca kendimden bahsetmek istiyorum. 1973 yılında Mersin’de doğdum. Burada büyüdüm. Çağ Üniversitesi Lojistik bölümünde eğitim aldım.(?) Uzun yıllardır lojistik sektöründe hizmet veren Ufuk Intermodal Lojistik A.Ş.nin yönetim kurulu başkanıyım.

   2004 yılında rahmetli Kadri Şaman başkanımızın teşvikiyle lojistik sektörünü temsilen Mersin Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeliğine seçildim. O yıl en genç meclis üyesiydim. 4 yıl süren bu görevin ardından 2 dönem yönetim kurulu üyesi olarak odadaki çalışmalarıma devam ettim. Hala lojistik sektörünü temsilen MTSO meclis üyeliği görevimi sürdürmekteyim.

  Bu zaman zarfında Mersin Nakliyeciler Derneği Başkan Yardımcılığı ve TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu başkanlığı yaptım.

  İşimin yanı sıra sektöre hizmet eden bu sivil toplum örgütleri ile çalışmak benim için her zaman çok önemli oldu. Bu görevler bana iş dünyası ile ilgili tüm gelişmelerin içerisinde olmayı ve sorunları daha iyi anlayıp çözümün bir parçası olmamı sağladı. Bu görevler vesilesi ile Türkiye’de ve Avrupa’da birçok projenin içerisinde yer aldım. Mersin ile ilgili şehre fayda sağlayacak ve şehrimizi güzelleştirecek her konunun destekçisi ve paydaşı oldum.

  Bilindiği üzere 5 Kasım 2022 tarihinde MTSO Komite ve Organ Seçimleri yapılacaktır. Bu seçimde komitemdeki üye meslektaşlarımın bana görev vermeleri halinde MTSO Yönetim Kurulu Başkan Adayı olacağımı siz değerli basın mensupları ve sizin aracılığınızla kamuoyu ile paylaşmaktan onur duyarım.

  Yıllardır MTSO bünyesindeki görevlerimde elimden gelenin en iyisini yapmaya çabaladım. Şahsıma olan desteğini esirgemeyen üyelerimize layık olmaya çalıştım. Bugün de MTSO’nun hak ettiği yönetim anlayışına kavuşması için ekip arkadaşlarımla çalışıyoruz. Dinamik, yetkin ve liyakatli bir yönetim kurulu oluşturmayı hedefliyoruz. Bu yolda özellikle genç ve kadın girişimcilerin önünü açarak şehir yönetiminde dinamizmi yakalamak istiyoruz.

  Başkan olduğum takdirde hayata geçmesini planladığım proje başlıklarından sizlere bahsetmek istiyorum.

  1. Günümüzde teknolojik gelişmelerin dev adımlarla ilerlediğini ve geleneksel ticaretin e-ticarete evrildiğini görüyoruz. Bu doğrultuda üyelerimizin teknolojik yeniliklere erişimini kolaylaştırmak ve üyelerimize kaliteli, modern bir hizmet vermek öncelikli görevimiz olacaktır.
  2. Mersin’in en büyük sivil toplum kuruluşu olan MTSO meslek komitelerine özgü eğitimlere destek vermelidir. Özellikle temsil ettiğim Lojistik sektöründe kalifiye mavi yaka personel istihdamının önemli bir sorun olduğunu gözlemliyorum. Bu sebeple şoför ve iş makinesi operatörleri için MTSO bünyesinde “Şoför Okulu” oluşturmak istiyoruz. Burada adaylara eğitim vererek belge almalarını kolaylaştıracağız. Böylece onları iş dünyasına kalifiye eleman olarak kazandıracağız.
  3. 2022 MTSO istatistik verilerine göre; MTSO’ya kayıtlı olup kapanan ve tasfiye edilen işletmelerin sayısı 300’ü aşmış durumdadır. Kurulan işletme sayısında %5 azalma görülmektedir. Bununla birlikte istihdam da azalmıştır. Bu olumsuz tablonun iyileştirilmesi için akademisyenlerin de desteğini alarak “Proje ve Finansal Danışmanlık Hizmeti” sunacağız. Böylece emek verilerek açılan firmaların doğru yatırım yapmasını sağlayacağız.

  Yüzlerce insanın istihdam edilmesine vesile olan bir iş insanı olarak, üyelerimizin sorunlarına çözüm üretmek, projelerini desteklemek için ekibimle beraber her türlü çalışmanın içerisinde olacağız. Güzel Mersinimize hizmet etmek için 5 Kasım 2022’de yapılacak olan MTSO seçiminde herkesin desteğini bekliyorum. (?)