MERSİN BAROSU, HAYVAN BESLEME NOKTASI OLUŞTURMAK İÇİN KERMES DÜZENLEDİ

MERSİN BAROSU, HAYVAN BESLEME NOKTASI OLUŞTURMAK İÇİN KERMES DÜZENLEDİ

Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından Mersin’de hayvan besleme noktası oluşturmak amacıyla, hayvan dostları yararına kermes düzenlendi.

Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu üyesi avukatlar tarafından Mersin Adliyesi 4. kat Baro Odasında düzenlenen kermeste, hayvan dostu avukatların yapmış olduğu yiyeceklerin yer aldığı stanttan satın alınan yiyecekler ve yapılan bağışlar sayesinde, Mersin’de ihtiyaç duyulan alanlarda hayvan besleme noktaları oluşturularak, kedi, köpek ve kuşların beslenmesi sağlanacak.

Mersin Barosu Başkanı Av. Gazi Özdemir, Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Bilgehan Taha Solak ve komisyon üyesi avukatların katkısıyla hazırlanan standa avukatlar yoğun ilgi gösterdi. Mersin Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Bilgehan Taha Solak, hak savunucusu bir meslek grubu olarak, sokak hayvanlarına karşı görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek, “Sokakta yaşayan can dostlarımız için Baro odamızda bir günlüğüne düzenlediğimiz kermese, hayvan haklarına duyarlı olan meslektaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Belirli periyotlarda bu kermesi düzenlemeyi düşünüyoruz. Böylece, Mersin’de hayvan besleme noktalarının çoğalmasına, sokakta yaşayan hayvan dostlarımızın burada mama, yem, su ihtiyacının karşılanmasına destek olacağız. Bu tür sosyal sorumluluk çalışmalarının diğer kurumlara ve sivil toplum örgütlerine örnek olmasını temenni ediyorum. Çünkü hayvan dostlarımıza sahip çıkmak hepimizin görevidir. Kermese destek veren meslektaşlarımıza, kermesimizi ziyaret ederek kedi barınma odası hediye eden Akdeniz Belediyesi saha sorumlusu Sevil Kumaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.