DOLAR 33,0941 0.86%
EURO 36,0217 1.14%
ALTIN 2.521,61-0,28
BITCOIN 2120571-2,97%
Mersin
31°

HAFİF YAĞMUR

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“HEP BERABER MERSİNİMİZ’E KATKI SUNMAK İÇİN GAYRET SARF EDECEĞİZ”

“HEP BERABER MERSİNİMİZ’E KATKI SUNMAK İÇİN GAYRET SARF EDECEĞİZ”

ABONE OL
Aralık 7, 2021 14:28
“HEP BERABER MERSİNİMİZ’E KATKI SUNMAK İÇİN GAYRET SARF EDECEĞİZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BAŞKAN SEÇER’DEN MERSİN KENT KONSEYİ ÜYELERİNE: “HEP BERABER MERSİNİMİZ’E KATKI SUNMAK İÇİN GAYRET SARF EDECEĞİZ”

“KARANLIKTA BANA EL FENERİ GÖREVİ YAPAN BU İNSANLARDIR”

Mersin Kent Konseyi’nin Olağan Genel Kurulu’na katılan Başkan Seçer, eski yönetime çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve yeni yönetime başarılar diledi. Başkan Seçer, “Bundan sonraki süreçte de hep beraber Mersinimiz’e katkı sunmak için gayret sarf edeceğiz” dedi. Kentle ilgili birçok konuda STK’lar, meslek odaları, sendikalar ve üniversitelerle fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Seçer, “Bir Belediye Başkanı olarak yürekten söylüyorum; karanlıkta bana el feneri görevi yapan bu insanlardır” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Kent Konseyi’nin Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Mersin Kent Konseyi Başkanlığı’na Ayferi Tuğcu seçildi. Eski yönetime gösterdiği yoğun gayret ve çalışmalarından dolayı teşekkür eden Başkan Seçer, yeni yönetimi de tebrik etti. Başkan Seçer, bundan sonraki süreçte de Mersin’e katkı sunmak için birlikte çalışacaklarını vurguladı.

“Bu kentte yaşayan herkesin bu kent üzerinde söyleyecek sözü vardır”

Genel Kurul’a Başkan Seçer’in yanı sıra Büyükşehir Belediyesi bürokratları, çeşitli STK ve dernek temsilcileri ile akademisyenler katıldı. Başkan Seçer, Faik Burakgazi’ye teşekkür ederek başladığı konuşmasında gönüllülük vurgusu yaptı. Kentte ikamet eden herkesin kentin sorunlarına duyarlı olması gerektiğini belirten Seçer, “Bu kentte yaşayan herkes hemşehrimizdir ve herkesin bu kent üzerinde hakkı vardır, söyleyecek sözü vardır ve bunu da uygun koşullarda, şartlarda söyleme gerekliliği vardır. Belki bir zorunluluk değildir ama duyarlı bir yurttaş, duyarlı bir hemşehri bunu yapmakla mükelleftir. Bu bir gönüllülüktür” dedi.

“Karanlıkta bana el feneri görevi yapan bu insanlardır”

Kent Konseyi yönetimiyle pandemi sürecindeki olumsuz koşullarda çalışma imkanı bulduğunu belirten Başkan Seçer, şöyle devam etti:

“Biz kente dair sorunların biriktiği her dönemde STK’larla, meslek odalarıyla hep bir arada fikir alışverişinde bulunma imkânları oluşturduk. Kent gerildiği zaman, Meclis’te yoğun tartışmalar olduğu dönem ya da pandeminin toplumsal hayatı zorladığı dönemlerde benim başvurduğum danışmanlar, bu kentte öne çıkan, söyleyecek sözü olan, birikimi olan insanlardır, insanlar bütünüdür. Bunlar kimdir? TMMOB’a bağlı odalardır. Üniversitelerdir ya da ekonomik meslek odalarıdır, sivil toplum örgütleridir ya da sağlık alanında çalışan STK’lardır. Çalışma hayatında, emek hayatında faaliyet gösteren sendikalardır. Biz bu insanlarla oturduk bazı şeyleri paylaştık ve gerçekten bunu bir Belediye Başkanı olarak yürekten söylüyorum;  karanlıkta bana el feneri görevi yapan bu insanlardır.”

“Çok güzel işler yapacağız”

Mersin’in daha da geliştirilmesi ve tanıtılması konusunda birliktelik vurgusu yapan Başkan Seçer, “Bundan sonraki süreçte de hep beraber yine Mersinimiz’e katkı için gayret sarf edeceğiz. Çok keyifli olacağını söyleyebilirim. Umut etmiyorum, dilemiyorum. Bu bizim elimizde. Aklımız var, fikrimiz var, birikimimiz var. Çok güzel işler yapacağız. Mersin’de hep güzeli konuşalım, olumlu bakalım. Mersin bunu hak ediyor. Mersin’in algısı çok iyi olmalı. Mersin’in olgusu algı olarak yansımalı” diye konuştu.  

“Mersin tanıtılmalı”

Mersin’in güzellikleri ile tanıtılması gerektiğini vurgulayan Başkan Seçer, “Siz Toroslar’ın eteklerinde endemik bir bitkisiniz, başka bir örneğiniz yok dünyada ama sizi kimse bilmiyor. Mersin tanıtılmalı. Buna ihtiyacı var. Mersin anlatılmalı, Mersin her yerde konuşulmalı” dedi. Yarın İstanbul’da iki toplantıya katılacağını ifade eden Başkan Seçer, “Mersin dışında yaşayan birçok insanla yarın görüşme imkânım olacak. Hem sosyoekonomik olarak hem sosyokültürel olarak aralarında çok açık makasta her insanın olduğu bir hazirunla bu toplantılar olacak. Bu insanları da bizim harekete geçirmemiz gerekiyor. Bu insanlar da Mersin’in ne olduğunun farkına varmalılar. Burada doğduklarını, hatta ailelerinin hala burada olduğu ve doyduğu farkındalığını onlara vermeliyiz” diye konuştu.

Ben Mersin’in geleceğinden eminim”

Mersin’de neşter atılması gereken önemli sorunların olduğunu belirten Başkan Seçer, bu sorunların başında yatırımların olumlu ya da olumsuz yönlerinin izlenmesi ve takip edilmesi ile Mersin’in içinde bulunduğu toplumsal açmazların geldiğini söyledi. Başkan Seçer “Ben Mersin’in geleceğinden eminim. Mersin çok iyi noktalarda olacak. Elbette Mersin’in çok süratli bir şekilde daha iyi noktalara gelebilmesi için Türkiye’deki koşulların uygun olması lazım. Önce Türkiye’nin iyi noktalara, koşullara evirilmesi lazım. Bundan da çok eminim. Çok dinamik, kadim bir toplum. Çok zengin bir ülke. Çok güzel şeyler olacak. Ülkemiz çok daha iyi yerlere gelecek. Mersinimiz çok daha iyi yerlere gelecek. Önemli olan gelecekte çocuklara emanet edebileceğimiz bir anımız, emeğimiz olsun. İşte bunun için hepinizin gayret sarf ettiğini görüyorum. Hepinize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Burakgazi: “Biz çok özgür çalıştık”

Mersin Kent Konseyi’nde önemli çalışmalara imza atan geçmiş dönem Kent Konseyi Başkanı Faik Burakgazi de pandemi döneminde zorlu koşullara rağmen iyi çalışmalar ortaya koyduklarını kaydetti. Burakgazi, “Kentimiz Mersin, çevre konusunda çok tahribata uğrayan bir kent. Kent Konseyi olarak çevre konusunda çok mücadele verdik. Biz Mersin Kent Konseyi olarak bu şehre dair söylenen her sözün kıymet bulduğu ve herkesin kucaklandığı, dayanışma ruhu ile bir arada olunan yapı ile bugüne kadar yolumuza devam ettik. Bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu kentle ilgili duruşunun bir kopyasıdır. Herkesi kucaklayan. Biz de bunu yaptık” dedi. Görev süresince özgürce çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Burakgazi, “Ben biliyorum ki arkadaşlarım da bilir, ülkenin çeşitli yerlerinde Başkanlar ile Kent Konseyleri arasında bazı nahoş, kabul edilemez ilişki biçimleri vardır. Çünkü Başkan bazı şeyleri hoş görmez. ‘Bunu niye böyle yaptınız, niye bu kararı aldınız?’ gibi. Ama biz çok özgür çalıştık. Bize elini uzatan herkese müteşekkiriz” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.