“GÖKÇEL: AKP Tarım Danışmanlarına Zulmediyor”

TEST

“GÖKÇEL: AKP Tarım Danışmanlarına Zulmediyor”

CHP Mersin Milletvekili ve TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Cengiz Gökçel TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti veren danışmanları TBMM gündemine taşıdı. Gökçel, “AKP, tarımsal yayın ve danışmanlık hizmeti veren danışmanlara zulmediyor” dedi.

CHP’li Gökçel, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti veren danışmanların yaşadığı sorunları gündeme getirdi. Danışmanların aldığı ücretlerin düşük olduğunu vurgulayan Gökçel, “AKP tarımsal yayın ve danışmanlık hizmeti veren danışmanlara zulmediyor, danışmanlık hizmeti veren ziraat mühendisi, veteriner ve teknikerleri iki yıldır aynı ücrette köle gibi çalıştırıyor” diye konuştu.

Tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti veren danışmanların ücretlerine 2 yıldır zam yapılmadığını ifade eden Gökçel, “Ücretlere bir kuruş zam yapılmadı. Allah’tan korkunuz, enflasyon iki yıldır almış başını gidiyor, danışmanlara iki yıldır “Aynı ücrete çalışın” diyorsunuz” diye tepki gösterdi. Gökçel, ekonomik krizin dikkate alınmadığını vurgulayarak “Sanki ülkede her şey güllük gülistanlık, enflasyon artmıyor, hayat pahalılığı yok. Size göre danışmanlar aldıkları maaşla paşa gibi geçiniyor, sanki sarayda yaşıyor. Allah’tan korkun, 1.500 liraya ziraat mühendisi, 1.500 liraya veteriner, tekniker çalışır mı?” dedi.

“Türkiye’nin Sorunu AKP İktidarıdır”

CHP’li Gökçel Türkiye’nin farklı illerine yaptıkları ziyaretlerde tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti veren danışmanlardan gelen talepleri dinlediklerini belirterek, danışmanların “geçinemiyoruz” diyerek yakındıklarını ifade etti. Gökçel, “Diyarbakır’da, Konya’da, Trabzon’da, Edirne’de, Aydın’da, Mersin’de; nereye gitsek danışmanlardan aynı şikâyeti duyuyoruz: “Geçinemiyoruz.” Aslında Türkiye’nin sorunu belli, Türkiye’nin sorunu AKP iktidarıdır” diyerek sözlerini noktaladı.

.