CİHAN CİĞER’İN 27 MAYIS MUHTURASI ADINA BASIN AÇIKLAMASI;

TEST

AK PARTİ MERSİN İL İNSAN HAKLARI BAŞKANI CİHAN CİĞER’İN 27 MAYIS MUHTURASI ADINA BASIN AÇIKLAMASINDA ŞUNLARI SÖYLEDİ

Millet iradesine savaş açan, milli ve manevi değerleri yok etmeye odaklı zihniyet, demokratik yönetime antidemokratik yöntemlerle el koyarak seçilmiş yöneticileri tutuklanmış, mizansen yargılamalar ile hukuk dışı şekilde darağacına göndermiştir. Hayatlarına son verilen yalnızca Milletin Vekilleri değil bilakis demokrasi ve milli iradeye olan inançlarıyla Türk Milleti olmuştur.

Milletimizin feraseti ile ülkemize en kara günleri yaşatanlar tarihin tozlu raflarına, en karanlık günlere tanık olan Yassıada ise tarihe gömülerek bugün ‘’ Demokrasi ve Özgürlük Adası’’ olarak mührünü tarihe decetmiştir. Adnan Menderes ve yol arkadaşlarının aziz hatıraları burada yaşatılmaya devam edilecektir.

Bu vesile ile: 27 Mayısların, 12Eylülllerin, 28 Şubatların, 15 Temmuzların tekrar etmeyeceğini, her türlü vesayete karşı var olan mücadelemizi kararlıkla sürdüreceğimizi belirtiyor, demokratik ve özgür bir ülkede yaşayabilmemiz için canlarını feda eden Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan başta olmak üzere tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyoruz,

Demokrasimize ve irademize düşman olan şer odaklarını hiçbir zaman unutmayacağız.

Diyerek basın açıklamasını bitirdi,