DOLAR 32,5907 0.33%
EURO 34,8148 0.16%
ALTIN 2.507,390,94
BITCOIN 20967161,91%
Mersin
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

BAŞKAN SEÇER: “HERKES MERSİN BELEDİYESİ’Nİ YÖNETTİ AMA BİZ FARKLI YÖNETECEĞİZ

BAŞKAN SEÇER: “HERKES MERSİN BELEDİYESİ’Nİ YÖNETTİ AMA BİZ FARKLI YÖNETECEĞİZ

ABONE OL
Ocak 9, 2020 09:30
BAŞKAN SEÇER: “HERKES MERSİN BELEDİYESİ’Nİ YÖNETTİ AMA BİZ FARKLI YÖNETECEĞİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SEÇER, MUT İLÇE ÖRGÜTÜ İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN SEÇER: “HERKES MERSİN BELEDİYESİ’Nİ YÖNETTİ AMA BİZ FARKLI YÖNETECEĞİZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kongrede CHP Mut İlçe Başkanlığı görevine seçilen Hayati Bağcalı ve ilçe örgütünü ziyaret ederek, Bağcalı ve yönetim kurulu üyelerini kutladı.

Ayrımcılık yapmadan, hep birlikte daha çok çalışarak, Mut’a ve Mersin’e önemli hizmetler kazandıracaklarını belirten Başkan Seçer, “Türkiye’de hep böyle yapılmış, yanlış yapılmış. Bizim yaptığımız işlerin bizden öncekilerden farkı şu olacak. Herkes yol yapacak ama ben farklı yol yapacağım, herkes kooperatif kuracak, ben farklı kooperatif kurduracağım, herkes altyapı getirecek, ben farklı bir altyapı getireceğim.Herkes Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni yönetti ama biz farklı yöneteceğiz. Bir fark ortaya koyacağız” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kongrede CHP Mut İlçe Başkanlığı görevine seçilen Hayati Bağcalı ve ilçe örgütünü ziyaret ederek, Bağcalı ve yönetim kurulu üyelerini kutladı. Seçer, ayrımcılık yapmadan, hep birlikte daha çok çalışarak, Mut’a ve Mersin’e önemli hizmetler kazandıracaklarını belirtti. Seçer, konuşmasında, “Herkes Mersin Belediyesi’ni yönetti ama biz farklı yöneteceğiz. Bir fark ortaya koyacağız” dedi.

Gerçekleştirilen ziyarete, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Mut İlçe Başkanı Hayati Bağcalı, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. 

“Belediye başkanları olarak yurttaşlarımızı daha iyi koşullarda yaşatmakla görevliyiz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i partililer büyük bir coşku ile karşıladı. Karşılamanın ardından partililerine seslenen Başkan Seçer, “Geçtiğimiz gün yine buradaydık. Kongremizi yaptık. Ardından Mersin’de bütün ilçelerimizde hava muhalefeti ile karşı karşıya kaldık. 1’i Mut’ta, diğeri de Çeşmeli’de olmak üzere 2 yurttaşımızı bu afette kaybettik. Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine, yakınlarına, hemşehrilerimize başsağlığı diliyorum. Umut ediyorum bir daha böyle afetler yaşamayalım. Ama tedbir de almak gerekiyor. Bizim işimiz bu, bizim görevimiz bu. Belediye başkanları olarak yurttaşlarımızı daha iyi koşullarda yaşatmakla görevliyiz. Daha güvenli yaşamalarını sağlamalıyız. Herhangi bir afet durumunda, olağanüstü koşullarda, onların can ve mal güvenliğini sağlama görevi bizlere ait. Devlete ait. Belediyelerde devletin bir kurumu. Biz bu bilinçle, bu hassasiyetle, özellikle böyle felaketlerde kentimizin maddi, manevi zarar görmemesi için, altyapı çalışmalarını dur durak bilmeden uygun bir şekilde projelendirilerek gereğini yapacağız. Artık Mersin’de yoğun yağmur sonrası ortaya çıkan tabloları görmek istemiyoruz. Bunun için eksik kalan yatırımları inşallah bizim dönemimizde Mersin halkı ile tanıştıracağız” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Mut İlçesi’nde gerçekleştirilen kongreden söz eden Seçer, göreve yeni seçilen Hayati Bağcalı’yı kutlayarak, “Burada yeni ilçe başkanımız Hayati hocam oldu. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah hocalıktaki, öğretmenlikteki azmi, başarısı, dürüstlüğü, çalışkanlığı, Atatürkçülüğü, cumhuriyetçiliğini, bu görevde de ortaya koyarak, bize başarılı çalışmalar yapacak. Partimize, Mut’a önemli katkılar yapacak. Bundan zerre kadar endişem yok. İnşallah beraber güzel işler yapacağız” diye konuştu.

Seçer, meclisi ilçelerde yapamaya başladıklarını anlattı

Mut’u önemsediğinden ve çok sevdiğini söyleyen Seçer, “Büyükşehir Belediyesi meclis toplantılarını ilçelerde de yapalım dedik. Gittiğimiz yerlerde hemşehrilerimiz mutlu olur, belediye başkanları, meclis üyeleri orada olacak. İnsanlar bizden güç, moral alacak, kendilerini iyi hissedecek, kendilerini güçlü hissedecek. Bu mutluluğu o insanları yaşatmak bizim görevimiz. Hem siyasi, hem insani görevimiz. Benim dışımda 78 belediye başkanı ve meclis üyesi burada olacak. Sadece kendi partililerim değil, diğer partililerin de seçilmişleri, meclis üyeleri, belediye başkanları burada olacak. Herkes kendisinden bir parça görecek ama bu parçaların bütünü kimdir biliyor musunuz? Bu parçaların bütünü neresidir biliyor musunuz? Türkiye’dir. Hangi siyasi partiden olursak olalım, biz hepimiz aslında bir resmin parçalarıyız. Resim de bizim bir bütünümüz. O resim de Türkiye Cumhuriyeti’nin haritası. Ortasında Türk Bayrağı, Mustafa Kemal, Türkiye Cumhuriyeti. Bundan sonrası teferruat. Sıkıntılar olur, tartışmalar olur, çekişmeler olur. Bu demokrasinin gereğidir ama bir belediye başkanı olarak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ayrımcılık yapmak, siyaset yapmak, kadroculuk yapmak bizim defterimizde yok. Herkesi kucaklayacağız” ifadelerini kullandı.

“Bir gün herkes Cumhuriyet Halk Partili olacak”

Vatandaşların kendilerinden hizmet beklediklerini kaydeden Seçer, “Bize oy vermemiş, vermeyebilir. Bu seçimlerde tercihini bir başkasından yana kullanmış. Ama unutmayın bir gün herkes Cumhuriyet Halk Partili olacak. Çünkü çalışıyoruz, hizmet yapıyoruz, onu anlıyoruz, onu dinliyoruz, onun dertleriyle dertleniyoruz, mutluluğuyla mutlu oluyoruz. Vatandaşın da siyasetçiden istediği bu. Seçtiğinden istediği bu. Başka bir şey istemiyor. Bir de gariban olursa oğluna bir iş ister benden. Başka ne ister? Para, pul, ihale isteyenleri boş verin. Onlar başka dünyanın insanları. Onlar genetiği değiştirilmişler. Onlarla işimiz yok bizim. Ama vatandaş bizden sevgi istiyor, hizmet bekliyor bunun farkındayız. Mut halkı müsterih olsun. İmkanlarımızı adaletli kullanacağız. Anamur’dan Tarsus’a kadar bütün ilçelerimizde. Bu kaynaklar sizin. Bana Ankara’dan gelen para kimin parası? Sizin paranız. Vergiyi siz vermiyor musunuz? Bu ülke sizin değil mi? Kaynaklar sizin değil mi? Benim o kaynağı adaletli bir şekilde sizlere pay etmem lazım. Bunu da gerçekleştireceğiz emin ellerdesiniz rahat uyuyun. Kendi paranızı bu kadar iyi koruyamazsınız. Merak etmeyin” sözlerine yer verdi.

Mersin merkezde de Mut’ta da çok değerli yatırımlar olacağını kaydeden Seçer, “Burası bir üretim bölgesi. Önemli bir bölge. Farklı bir mikro klima iklim, farklı bir toprak yapısı, çok farklı, değerli ürünler. Toprak yapısından, iklimden kaynaklı. Zeytinin, yağının, kayısının, eriğin en güzeli bu bölgelerde oluyor. Bu Allah’ın bir lütfu. Bunun değerini bilmek lazım. Ama bunun değeri lafla olmuyor, değerini bilmek için bunlarındeğeri sadece Türkiye pazarında değil, Avrupa pazarlarında, dünya pazarlarında değerlendirilerek bilinir. Onun için de çok sözden ziyade yatırıma ihtiyaç var. Bu merkezi hükümetin yatırımıdır, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımıdır ama hepimiz ortaklaşıp bu yatırımları yapacağız” diye belirtti.

“Kadına yönelik daha farklı bir tutum sergiliyoruz”

Büyükşehir Belediyesi olarak kadına verdikleri önemi dile getiren Başkan Seçer, “Artık Mersin Büyükşehir Belediyesi dendiği zaman kadın geliyor akla. Biz personel alımında da kadına yönelik daha farklı bir tutum sergiliyoruz. Onlara farklı bakıyoruz. Onlar bizim analarımız, bacılarımız, sevgililerimiz, her şeylerimiz, kız kardeşlerimiz onlar. Öyle bakıyoruz. Türkiye’deki kadın, aile gerçeğini, yoksulluğu biliyoruz. Onun için devlet olarak görevimizi yapıyoruz. Onlara pozitif ayrımcılık. Anayasa da öyle yazıyor. Anayasa’da kadınlara pozitif ayrımcılık sağlanması konusunda amir hüküm var. O zaman ben de Anayasa’ya uygun davranıyorum. Ama aklıma ve vicdanımı da sorduğum zaman zaten öyle diyor. Her şey yasalarla değil. Kooperatifleşme sizin için önemli. Bunu yaparken de akıllı ve akılcı yapmak lazım. Öyle laf olsun diye kooperatif kurmamak lazım. Türkiye’de hep böyle yapılmış, yanlış yapılmış. Bizim yaptığımız işler bizden öncekilerden farkı şu olacak. Herkes yol yapacak ama ben farklı yol yapacağım, herkes kooperatif kuracak, ben farklı kooperatif kurduracağım, herkes altyapı getirecek, ben farklı bir altyapı getireceğim, herkes Mersin Belediyesi’ni yönetti ama biz farklı yöneteceğiz. Bir fark ortaya koyacağız” dedi.

Kadın faaliyetleri konusunda da Mut İlçesi ile yoğun temaslar içerisinde olduklarını sözlerine ekleyen Seçer, şunları kaydetti:

“Buradaki kadın faaliyetleri ile ilgili yoğun temas içerisindeyiz. Önümüzdeki günlerde bizim destek olduğumuz kadın kooperatifimiz buraya ziyaret yapacak. Sizlerden de, arkadaşlarımızdan da destek isteyeceğiz. Muhtarlarımızdan özellikle destek isteyeceğiz ve burada ürünlerinizin değerlendirilmesi, kadınlarımızın el emeğinin ekonomik değere dönüştürülmesi,yani değerli bir ürün olup satıldığı zaman bir gelir getirecek seviyeye gelmesi için işbirliğine ihtiyacımız var. Sizin iş öğrenmeniz lazım. Farklı nasıl çalışabiliriz bunları sizlere öğretecek birilerinin olması lazım. Azim var, çalışkanlık var, istek var, ihtiyaç da var. Bunları sizlere sağlayacağız, bu yolları açacağız, bu yolları göstereceğiz. Yine tarımla uğraşanlar için özellikle ürün işleme tesisleri, zeytin olur, kayısı olur, erik olur, bir başka ürün çeşidi olur. Paketlemeden soğuk havaya bunu üreticilerle yerel yönetimler olarak mutlaka işbirliği halinde sürdüreceğiz. OSB gelir gelmez yol çalışmalarına başladık. Orada herhangi bir hareket olmadı. Bizim yol yapmamızla iş bitmeyecek, orada bazı kurumların yatırım yapması lazım. Örneğin elektrik hatlarının, trafo düzeneğinin yapılması lazım. Bunun gibi altyapı çalışmalarının yapılması lazım. Bizim bu işi ilgili kurumlarla, merkezi yönetime bağlı kurumlarla götürmemiz lazım. Zaten yolu yapacağız, yeter ki bir başlangıç yapsınlar, bir hareket sağlasınlar. Bizim yol yapmamızla bitmiyor, yolu getirdik orada bitti, sonrası yok. Onun için geçici olarak durun dedim kurumları bir harekete geçirelim.”

“OSB demek, üretim demek”

OSB’nin öneminden bahseden Seçer, “OSB demek üretim, istihdam demek. Üretim, istihdam demek para demek. Para demek sağlıklı yaşam, kültür, eğitim, temiz bir çevre ve huzur demek. Aç adam sorundur, tok adam Allah’a şükür, çalışıyorum, alnımın terinin karşılığını alıyorum der. Bu üretim sahalarını oluşturmak devletin görevidir. Eğer nüfusumuz artıyorsa, genç nüfusa sahipsek, bu genç nüfusa sahip çıkmak, çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkmak bizlerin görevi. Onlara iş yeri de açacağız, açmak zorundayız. Yatırım yapacağız, yaptıracağız, neyse bunun gereğini yapmak durumundayız” dedi.

Mut halkı ile bir araya gelmekten dolayı duyduğu mutluluğu kaydeden Seçer, “Yoğun bir topluluk var. Hangi siyasi partiden olursanız olun hepinizi seviyorum. AK Partili, MHP’li, İYİ Partili olmanız benimle sizlerin arasında gönül bağı oluşturmayacağımız anlamına gelmez. Mut Belediye Başkanı Milliyetçi Hareket Partili bir belediye başkanı ama benim gözümde o bir çalışma arkadaşı. O bir kardeş. O desteklenmesi gereken bir belediyenin başkanı. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı, o ilçe belediye başkanı. Hizmetlerimizde ayrımız, gayrımız yok. Olmam gerektiği noktada, yardımcı olmam, destek olmam gerektiği noktada her zaman ilçe belediyemizin yanındayım. Parti ayrımı yapmadan. Bütün ilçelerimiz için söylüyorum. Cumhuriyet Halk Partili ilçelerimiz de bu 13 ilçe içindeki bakış açım değişmiyor, diğer partilerde de değişmiyor. Bir olursak, birlik olursak, hizmetler daha iyi olacak. Mut için ilçe belediyesi ile son derece memnuniyet verici ilişkiler var” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.