Başkan Seçer: “Ben toplu taşımayı sosyal belediyecilik kapsamında görüyorum”

TEST

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN TOPLU TAŞIMA FİLOSUNU GÜÇLENDİRMEK, VATANDAŞLARIN HIZLI, EKONOMİK VE KONFORLU BİR ŞEKİLDE SEYAHAT EDEBİLMESİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA ALIMINI GERÇEKLEŞTİRDİĞİ CNG’Lİ ÇEVRE DOSTU SARI LİMONLARIN İKİNCİ PARTİSİ DE GELDİ.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM DAİRESİ BAŞKANLIĞININ BÜNYESİNE KAZANDIRILAN CNG YAKITLI 87 YENİ OTOBÜSÜN 30 ARAÇLIK İLK PARTİSİNİN ARDINDAN 33 ARAÇLIK İKİNCİ PARTİ DE KENTE ULAŞTI.

MERSİNLİ VATANDAŞLARIN ULAŞIMINI RAHATLATACAK OLAN SARI LİMONLAR, PLAKA VE TESCİL İŞLEMLERİ TAMAMLANDIKTAN SONRA SEFERE BAŞLAYACAK.

Başkan Seçer: “Ben toplu taşımayı sosyal belediyecilik kapsamında görüyorum”

Nisan ayının sonunda gelen ilk partide araçların test sürüşünü Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer yapmıştı. Seçer, törende yaptığı konuşmada, 87 aracın tamamının Eylül ayına kadar geleceğini belirtirken, “Ben toplu taşımayı sosyal belediyecilik kapsamında görüyorum. Toplu taşıma ticari bir faaliyet olarak görülmemeli. Bir Belediye Başkanı olarak biz bunu bir hizmet olarak görüyoruz” demişti. Seçer, ayrıca, Mersin için Büyükşehir Belediyesi’nin tüm birimlerinin her alanda büyük bir gayretle çalıştığını ifade ederek, “İyi şeyler yapmaya gayret ediyoruz ve iyi şeyler yapıyoruz ama çok daha iyisini yapmak istiyoruz. Halkımızın buna layık olduğunu düşünüyoruz. Limonlarımız Mersin’e hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer vermişti.

Şube Şefi Açıkbaş: “Bu hafta içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak”

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü’nde Şube Şefi olarak görev yapan Sertaç Açıkbaş, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerin en büyük hedeflerinden bir tanesi vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarının kullanım oranlarını yükselterek, Mersin’deki trafik yoğunluğunu azaltmak. Bu kapsamda belediye olarak 87 tane toplu taşıma aracı alım işimiz tamamlandı. Bunlardan daha önce 30 tanesi filomuza katılmıştı zaten. 33 tanesi yine filomuza dâhil oldu. Plaka işlemleri var, tescil işlemelerimiz var. Bu hafta içerisinde seferlerimize çıkıp vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak. Toplamda 24 tane aracımız kaldı. O da Eylül ayına kadar filomuza katılım sağlayacak” dedi.

“Vatandaşlarımız gayet memnun”

Açıkbaş, vatandaşlardan çok iyi geri dönüşler aldıklarını da belirtirken, “Hem araçlarımızın model yılı genişlemiş oldu. Konfor açısından daha kaliteli araçlara sahip olduk. Zaten elimizdeki envanterimizde malumunuz araç eksikliği yaşıyorduk. Ülkemizde gelişen pandemi olaylarından dolayı da araçlarımızda %50 kapasite ile hizmet veriyoruz. Dolayısıyla araç ihtiyacımız daha çok oluyor. Araçlarımızın katılması bizi belediye olarak da vatandaşlarımıza hizmet olarak da çok büyük ölçüde rahatlattı. Vatandaşlarımız durumdan gayet memnun” dedi.

“Limonların gelmesiyle yeni hatlar açılacak, vatandaşa daha iyi hizmet vereceğiz”

Büyükşehir Belediyesi’nde şoför olarak görev yapan Nurdan Bezek, “Vatandaşlarımızın en büyük sıkıntısı araç eksikliğimizdi. Araç eksiklerini de şu anda tamamlamaya başladık. Limonlarla başladık, devam ediyoruz filolara katılmaya. Hizmetimize son sürat devam edeceğiz. Limonların gelmesi ile yeni hatlar açılacak. Araçlarımız daha çoğalacak. Vatandaşa daha iyi hizmet vereceğiz” diye konuştu.

Şoför Elife Köse, Mersinliler’ in verilen hizmetten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken, “Mersinliler gayet memnun ve daha da memnun olacaklar. Hep beraber bu yolda devam edeceğiz. Araçlarımız arttığı zaman vatandaşlarımıza daha rahat, daha sakin, güzel bir şekilde hizmet verdiğimiz ve seferlerimiz daha sıklıkla olduğu için daha rahat hareket ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Kadın şoförlerden Şendal Çelik de yeni gelen Limonların kente hayırlı olmasını temenni ederek, “Belediyemizin bize verdiği Limonlarla beraber Mersin halkına hizmette bulunuyoruz. Çok gururluyuz, Onurluyuz. Mersinimize hayırlı olsun diyoruz” dedi.

Oğuz: “Yolcularımız bizlerin misafirleri”

Ulaşım Dairesi Başkanlığı şoförlerinden Aziz Oğuz ise “İşimi zevkle ve severek yapıyorum. Müşterilerimiz gözüyle bakmıyoruz yolcularımıza, onlar bizlerin misafirleri. Mersinliler çok memnun. Arabalarımız son sistem, yolcunun güvenliği ön safhada tutuluyor. Halkımız bindikçe yüzlerindeki o gülümsemeyi net bir şekilde görüyoruz” diye konuştu.