Anamur’da Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı

Anamur’da Cumhuriyet Bayramı Coşku ile Kutlandı

Anamur Belediyesi tarafından cumhuriyetin 98. Yıl dönümünü anısına fener alayı ve Mustafa Yıldız Doğan konseri gerçekleştirildi.

Anamurluların yoğun ilgi gösterdiği kutlama programına kent protokolü, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Programda konuşan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, programa yoğun ilgi gösteren Anamurlulara teşekkür ederek; “siyasetin neresinde olursak olalım daima arkamda duran Anamurlu hem şehrime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi

Cumhuriyetin, esarete karşı tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelini oluşturduğunu belirten Başkan Kılınç; “Bundan yüz yıl önce Mustafa Kemal Atatürk gidiniz Toros Dağlarına bakınız orada bir çadır varsa ve o çadırda bir duman tütüyorsa yer yüzünde bizi yenecek bir güç yoktur demiş. Anamurlu hemşerilerimiz bugün bu alanı doldurarak o çadırda yanan ateşin asla sönmeyeceğini hepimize göstermiştir. Bugün bizleri yalnız bırakmayan, cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümünü coşku ile kutlamamıza vesile olan hemşerilerimize teşekkür ediyor, ülkemizin ve milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.” Dedi.

Sevilen sanatçı Mustafa Yıldız Doğan’ın sahne almasıyla devam eden programda Anamurlular doyasıya eğlendi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.