DOLAR 32,9411 -0.32%
EURO 35,8840 -0.19%
ALTIN 2.531,71-0,74
BITCOIN 2201561-0,97%
Mersin
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Basın Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Basın Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

ABONE OL
Eylül 21, 2021 15:59
Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Basın Temsilcileri ile Bir Araya Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Basın Temsilcileri ile Bir Araya Geldi

       Yerel basın temsilcileri ile kahvaltıda bir araya gelen Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç iki buçuk yılda hayata geçirdiği hizmetleri yerel basınla paylaşarak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

       Belediyeye bağlı 82 Sosyal Tesisler’de gerçekleştirilen toplantıya başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile katılan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Anamur Belediyesi arasında yaşanan sorunları dile getirerek büyükşehir belediyesine çağrıda bulundu.

Başkan Kılınç: “Eskiyi Tamir Etmekten, Yeni Yatırım Yapmaya Vakit Bulamıyorum”

       İki buçuk yıl önce göreve geldiklerinde Anamur Belediyesini bir sorun yuvası halinde bulduklarını belirten Başkan Kılınç: “ Göreve geldiğimiz günden bu yana icra dosyaları, ödenmemiş borçlar, hurdalığı dönmüş makine parkı, kent genelinde yıllarca ilgilenilmemiş sorunlarla karşılaştık. Bu problemleri çözmek ve belediyeyi belli bir seviyeye getirmek için sürekli mücadele ediyoruz. Burada öyle problemler birikmiş ki, neredeyse eskiyi tamir etmekten yeni yatırımlar yapmaya vakit bulamıyoruz. İki buçuk yıl boyunca verdiğimiz mücadele ile çok şükür bugün Anamur Belediyesi’ni kurumsallaştırmayı başardık. Kalan görev süremiz içerisinde bu kenti daha modern, daha yaşanılabilir bir kent haline getireceğiz.” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kendi Görevlerini Yerine Getirmiyor

       Mersin Büyükşehir Belediyesi ile görev ve sorumlulukların yerine getirilmesi konusunda problemler yaşandığını belirten Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, büyükşehir belediyesinin kendisine ait sorumlulukları yerine getirmediğini ifade etti. Bu konuyu sürekli gündeme getiriyor olmaktan rahatsızlık duyduğunu belirten Başkan Kılınç: “ Biz söylemekten, kanun ve yönetmelik yayınlamaktan bıktık, onlar kendi görevlerine bizim görevimiz değil demekten bıkmadı. Kaş Yaylasında yıllardır kullanılan ve şu anda terk edilmiş durumda bulunan Vahşi Çöp Depolama alanını ıslah edin dedik, bu sizin göreviniz dediler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na burayı kimin ıslah etmesi gerektiği ile ilgili görüş sorduk. Bakanlık 5216 sayılı büyükşehir belediye kanununun 7. Maddesinin İ bendine göre bu alanda yapılması gerek ıslah çalışmasının Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gerektiğini hem bize hemde büyükşehire resmi yazı ile bildirdi. Ancak büyükşehir belediye başkanı ısrar ve inatla burası sizin sorumluluğunuzda diyor, bakanlığın resmi yazısını gösteriyoruz, siz cumhur ittifakı olduğunuz için öyle yazmışlardır diyor. Sayın Vahap Seçer ya kanunları tanımıyor yada Anamur halkı ile dalga geçiyor.” Dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Anamur’a Doğalgaz Gelmesini İstemiyor

       Anamur’a doğalgaz getirilmesi ile ilgili göreve geldiği günden bu yana BOTAŞ’la işbirliği içerisinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: “Şu ana kadar büyük mesafeler kat ettiğimiz doğalgaz getirilmesi konusunda yine Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin engellemeleri ile karşılaşıyoruz. BOTAŞ doğalgaz hattını ana depolama istasyonuna kadar getiriyor. Depolama istasyonundan şehir merkezine ve evlerimize kadar da BOTAŞ’ın yetkilendirdiği bir şirket bu hattı getiriyor. Anamur Belediye Meclisinde, ilgili firmanın şehir içinde yapacağı tüm kazı vb çalışmalardan oluşacak olan asfalt kaplama, alt yapı ve üst yapı çalışmalarının Anamur belediyesi tarafından yapılması ile ilgili bir karar aldık. Eğer bu kararı almazsanız firmanın doğalgaz hattı döşerken vereceği zarar vatandaşa yansıtılarak vatandaştan alınacak. Biz Anamur Belediyesine ait yollarda bu kararı aldık ancak büyükşehir belediyesine ait cadde ve bulvarlarda yapılacak olan çalışmalardan kaynaklanan hasarı Mersin Büyükşehir Belediyesinin meclis kararı ile üstlenmesi gerekiyor. İlgili firma bu konu ile ilgili Mersin Büyükşehir Belediyesine resmi yazı ile başvuruyor, büyükşehir belediyesi de ilgili firmaya bu konuda Mersin Büyükşehir Belediyesinin bir meclis karar almayacağını belirten resmi yazı gönderiyor. İçişleri Bakanlığının bu konuda uygunluk belirten görüşleri mevcut. Alınacak olan meclis kararı ile bor hattının döşenmesinden oluşan zarar vatandaşın cebinden çıkmayacak. Hem kentimize hem hemşehrilerimize büyük faydalar ve kolaylıklar sağlayacak olan bu projeyi Mersin Büyükşehir Belediyesi hangi akla hizmetle reddediyor, biz bunu bir türlü anlayamıyoruz.” Dedi.

3 Yıl Önce Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne Ait Olan Güngören Yolu’na Bugün Biz Karışmayız Diyorlar

       Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hangi mantıkla idare edildiğini kavrayamadığını ifade eden Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç: “Bakın size bir garip örnek daha vereyim. İlçemize bağlı Güngören Mahallemizde yılan hikayesine dönen bir yol var. Bu yolda Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 döneminde belediyeye ait araçlarla aylarca çalışıyor ve Kaşpazarı Yaylasına kadar bu yolun alt yapı ve zemin hazırlığını tamamlıyor. Aynı büyükşehir belediyesine bugün resmi yazı ile yazı ile bu yolun kime ait olduğunu soruyoruz. İlk yazımıza verdikleri cevabı inanıyorum ki kendileri de anlayamıyor. İkinci kez daha net soruyoruz, bu yol kimin? İkinci yazıda ancak bizi anlayabiliyor ve cevap veriyorlar, bu yol Mersin Büyükşehir Belediyesinin yetki ve sorumluluğunda değildir! Daha 3 yıl önce aylarca bir sürü kamyon, iş makinesi ve büyükşehir personeli ile açılan yola bizim değil demelerine akıl sır erdiremiyoruz. Ancak biz hem vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek hem de böylesine ucuz siyasi hesapların arkasına sığınmak yerine hem bu yolu hemde Mersin Büyükşehir Belediyesinin bize ait değildir diyerek kamuoyunu yanılttığı bütün yolları kendi imkânlarımızla yapacak ve vatandaşlarımızı tozdan topraktan kurtaracağız.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.