DOLAR 33,0182 0.63%
EURO 35,9245 0.87%
ALTIN 2.512,51-0,64
BITCOIN 2112675-3,40%
Mersin
31°

HAFİF YAĞMUR

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ali Babacan, Mersin’de farklı kesimlerle bir araya geldi

Ali Babacan, Mersin’de farklı kesimlerle bir araya geldi

ABONE OL
Ekim 18, 2021 07:01
Ali Babacan, Mersin’de farklı kesimlerle bir araya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ali Babacan, Mersin’de farklı kesimlerle bir araya geldi

1. Olağan Mersin İl Kongresi nedeniyle Mersin’e gelen Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Mersin’de gördüğü sinerjiden memnun kaldı. Kongre boyunca ve sonrası yaptığı ziyaretlerde büyük ilgi gören Babacan, verdiği mesajlarla da Türkiye’de barış ve kardeşlik ikliminin sağlanmasına vurgu yaptı. Babacan, aynı gün içerisinde camiye, kiliseye, iş insanları, esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlarla buluşup sohbet etti.

Önce Cuma Namazına Sonra Kiliseye Gitti

Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu’nun yeniden seçilerek güven tazelediği kongre sonrası Ulucami’de Cuma Namazı kılan Babacan, çıkışta vatandaşlarla sohbet ederek, inançlarını özgür bir biçimde yaşamaları için tüm dinamikleri seferber edeceklerini söyledi.

Daha sonra Mersin Cumhuriyet Meydanında bulunan Çamlıbel Tomris Nadir Ortodoks Kilisesini ziyaret ederek ruhani lider Coşkun Teymur ve Hristiyan vatandaşlarla bir araya gelen Babacan, Türkiye’nin herkesin inancını kaygı duymadan özgürce yaşayacağı günlere kavuşacağına vurgu yaptı.

Ülkemizin çok güzel ve büyük bir ülke olduğunu belirten Babacan, “İnancı, mezhebi ne olursa olsun tüm vatandaşlarımıza devletimiz aynı samimiyet ve yakınlıkla davranmalıdır. Mersin bu sosyal dokuyu ve çeşitliliği en güzel yaşatan illerimizden birisi. Hangi dine veya mezhebe mensup olursa olsun, inansın veya inanmasın, devletin her yaşam tarzına eşit yakınlıkta olduğu düzeni tesis etmeyi hedefliyoruz. Devlet milletine zorla dar kalıp gömlek giydiremez. Adil ve demokratik Türkiye’yi hep beraber kuracağız. Toplumumuzun üstün feraseti ile tüm engellerin üzerinden aşacağız.

Güzel ülkemizde barış ve kardeşlik iklimini yeniden egemen kılacağız. En önemli ilkelerimizden birisi özgürlükçü laiklik. Eski otoriter laiklik anlayışının artık hiçbir hükmü kalmadı. Toplumumuzun üstün feraseti, bu sorunu da çözmesini bildi. Vatandaşlarımız din ve vicdan özgürlüğünün tam sağlandığı bir ülkede yaşamak istiyor.

Endişeli modernmiş, endişeli muhafazakarmış; tüm kimliklerin endişelerini silip atacağız. Ülkemizde tek bir endişeli kişi olmasın diye çalışacağız” dedi.

İş İnsanları, Esnaf ve Vatandaşlarla Ekonomiyi Konuştu

Ziyaretler kapsamında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’na giderek, Başkan Ayhan Kızıltan ve iş insanları ile bir araya gelen Babacan, ekonomide gerçekleştirecekleri projeleri aktardı. Babacan, iş insanlarının ardından Mersin Bit Pazarı olarak adlandırılan tarihi Zafer Çarşısını ziyaret ederek esnaflarla da çay sohbeti yaptı. Ülkemizde yaşayan insanların huzuru ve refahı için tüm kesimlerin işbirliği içerisinde çalışması gerektiğinin altını çizen Babacan, “Keyfî yönetim ranta, kayırmacılığa, inşaat ve betona dayalı kendi zenginini oluşturmayı hedefleyen bir büyüme modeli dayattı.

Türkiye; İstanbul Sözleşmesi’ni hazırlayan bir ülkeydi. 2013 yılına geldiğimizde kişi başı millî gelirin 12 bin 500 doları aştığı bir ülke olmuştuk. O günlerde elde edilen olağanüstü başarılara katkı vermiş olmak benim için hep bir onur kaynağı olacaktır.

Biz; yatırıma, üretime, sanayiye dayalı, hakkaniyeti esas alan, topyekûn zenginleşmeyi hedefleyen kapsayıcı bir modele geçeceğiz. Türkiye’yi barışın, özgürlüklerin ve zenginliğin memleketi yapacağız” diye konuştu.

Kuvai Milliye Caddesinde yürüyerek esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlarla da sohbet eden Babacan’a yoğun ilgi vardı. Yürüyüş boyunca yaşadıkları sıkıntıları anlatarak bir an önce DEVA iktidarının gelmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, Babacan’dan sakin ve birleştirici tavrında sonuna kadar ısrar etmesi gerektiğini dile getirdi.

Babacan daha sonra partisinin Akdeniz İlçesi Teşkilatını ziyaret ederek, parti binasının açılışını yaptı.

Farklı gruplarla bir araya geldi

Mersin’e her geldiğinde çok güzel izlenimlerle ayrıldığını belirterek, Başkan Cenkcimenoğlu’nun özellikle STK’lar tarafından çok sevildiğini ifade eden Babacan, “Bir gün içerisinde çok farklı grup ve topluluklarla bir araya gelme şansı bulduk. İl başkanımızın sivil toplum kuruluşlarıyla çok yakın ilişikler içinde bulunması sayesinde Mersin’in sorunlarına son derece hakim olduğumuzu düşünüyoruz. Tüm sektörlerle görüşerek eylem planlarımızı hazırlıyoruz. Vereceğimiz destekler, gerçekleştireceğimiz projeleri hepsini tek tek yazdık. Hep beraber çalışacağız. Bizler haysiyetli insanlar için buradayız. Ayrışmadan, ayrıştırmadan, Türkiye’nin yaralarını birlikte saracağız. Bu kadar geniş katılımlı ve farklı kesimleri bir araya gelmemizi sağlayan bir program hazırladığı için Mersin İl Başkanımız Sayın Cenk Cenkcimenoğlu ve yakın çalışma arkadaşlarına bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.