AKDENİZ’DE ASFALT YAMA VE YOL AÇMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

AKDENİZ’DE ASFALT YAMA VE YOL AÇMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Akdeniz Belediyesi, merkez-kırsal, uzak-yakın ayırımı yapmadan, ilçe sınırlarında bulunan ve ihtiyaç duyan tüm mahallelerde asfalt yama, kilit taşı ve kaldırım yenileme, kadastral yol açma çalışmaları gerçekleştiriyor.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, güçlendirilen iş makinesi filosu sayesinde ilçenin her noktasına hizmet vermeye, Akdeniz’i değiştirmeye devam ediyor. Belirlenen plan ve program dâhilinde hareket eden ve sayısı arttırılan saha ekipleri, başta üreticiler olmak üzere bölge sakinlerinin ulaşım ve ürün nakliye işlerini kolaylaştırmak amacıyla Demirhisar Mahallesi’nde yeni kadastral yol çalışması gerçekleştirdi.

Uzak yakın demeden her mahalleye hizmet

Kazanlı Mahallesinin ihtiyaç duyan sokaklarını asfaltlayan fen işleri ekipleri, Mahmudiye Mahallesi’nin birçok sokağında da yine asfalt yama, kilit taşı tamiri ve beton dökme işi yaptı. Bir ekip, Siteler Mahallesi’nin farklı sokaklarında asfalt yama işini bitirirken, diğer bir ekip de Barış Mahallesi’nin sokakları, Emrah Şahin Ortaokulu ve Salim Yılmaz Anadolu Lisesi bahçesi; ayrıca İhsaniye Mahallesi, Güneş, Civanyaylağı, Nusratiye, Müfide İlhan Mahallelerinin sokaklarında asfalt yama hizmeti gerçekleştirdi.

“Muhtarlar ve vatandaşlarımızın talepleri en kısa sürede dikkat alınıyor”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, ilçe genelinde süren çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada; asfalt yama, kaldırım, kilit taşı ve yol açma çalışmalarının devam ettiğinin altını çizdi. Akdeniz’de her mahalleye hizmet verildiğini kaydeden Başkan Gültak; “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin, ilçe sakini vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak, Akdeniz’i değiştirip ulaşımı da daha güvenli hale getirmek amacıyla asfalt kaplama ve yama, kaldırım, kilitli parke taşı yenileme ve yeni kadastral yol açma çalışmaları aralıksız sürüyor. Hem ekiplerimizin sahadaki tespitleri, hem de muhtarlar ve vatandaşlarımızdan gelen talepler en kısa sürede değerlendirmeye alınarak, eksiği olan veya ihtiyaç duyan her mahallemizde çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.