YILLARDIR KANAYAN YARA;

YILLARDIR KANAYAN YARA;

MERSİN MUHASEBECİLER VE MALİ MÜŞAVİRLER ODASI BAŞKANI EMİN TÜRKİLİ MALİ TATİL UYGULAMASI İLE İLGİLİ BASINA VE KAMAUOYUNA AÇIKLMASI ŞU ŞEKİLDE OLDU;

Yıllardır kanayan bir yara olan mali tatil uygulaması 118.858,SMMM,4896 YMM,21,000 Meslek mensubu adayı ile yaklaşık 145 bin kişilik büyük bir camianın çözüme kavuşturulmasını beklediği önemli bir sorundur.

Öte yandan, temmuz ayında idrak edeceğimiz sadece adı olan mali tatile alakalı serdedişimizi de

Açık yüreklilikle dile getiriyoruz.

5604 sayılı mali tatil ihdas edilmesi hakkında kanun 28.03.2007 tarihli ve 26476 sayılı resmi gazetede

Yayımlanarak aynı gün itibarı ile yürürlüğe girmiştir.

Ancak bu süreç, meslektaşlarımızın içinde bulunduğu yoğunluğa bakıldığında gerçek bir mali tatil anlayışının çok uzağındadır.

Mali tatilin gerçek anlamda bir tatil olabilmesi için temmuz Ayında verilmesi gereken beyanname ve bildirgelerin ağustos ayına ötelenerek tek bir ayda birleştirilerek verilmesi, talebimizi karşılayacak

Yerinde bir düzenleme olacaktır. 

Bu düzenlemenin sağlıklı işlemesi için alt yapının önceden hazırlanması ve yoğun dönemlerimizde gelir idaresi başkanlığı sistemlerinde yaşanan türlü aksaklıkları iyileştirmek de çözüme kavuşturması gereken önemli bir konulardır.

Kısaca sesimizi yetkililere duyurmak e tüm odalarımıza çağrıda bulunmak için mersinden sesleniyoruz;

TATİL HAKTIR, TATİL ÖMRÜ UZATIR, İŞLEVSİZ MALİ TATİLİSTEMİYORUZ,SÖZDE DEĞİL ÖZDE TATİL,MUTLU  MESLEKTAŞ HİZMETTE KALİTE ,YOĞUN İŞ STRESİNDEN MASA BAŞI ÖLÜMLERE SON DİYORUZ .diyerek basına ve kamuoyuna açıklamasına son verdi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.