TUNÇ ‘TAKSİCİ ESNAFIN EYLEMİNİ DESTEKLİYORUZ’

TUNÇ ‘TAKSİCİ ESNAFIN EYLEMİNİ DESTEKLİYORUZ’

               Sosyalist Cumhuriyet Partisi  (SCP) Mersin il başkanı Hatice Tunç  “Dün eylem yapan taksici esnafımızı destekliyoruz. Benzin ve motorinde uygulanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) derhal kaldırılmalıdır. Bu vergi çiftçimizin belini büktüğü gibi Taksi ve diğer taşıma araçlarını kullanan esnafımızı da zor durumda bırakmıştır. Ülkemiz bir çıkmazın içine sürüklenmiştir. Her gün zamlarla yatıp zamlarla kalkıyoruz. Artık yeter diyoruz”

               TAKSİCİLER DÜN Akşam Form AVM ÖNÜNDEKİ ÇADDEYİ 2 SAAT SÜRE İLE KAPATMIŞTI.

Hayatın her alanında büyük etkisi olan akaryakıt zamları Mersin’de protesto edildi. Kent merkezinde yoğun trafik akışının bulunduğu bulvar üzerinde bir anda kontak kapatan taksiciler, akaryakıt zamlarını protesto etti.

Mersin’de Forum alışveriş merkezi kavşağında yolu kapatan taksiciler bir süre slogan atarak artan akaryakıt fiyatlarına tepki gösterdi. 

Mersin’deki eylem akşam saatlerine doğru Gazi Mustafa Kemal Bulvarı Pozcu kesiminde meydana geldi. Yaya ve araç trafiğinin son derece yoğun olduğu Forum kavşağına bir anda giren yaklaşık 20 taksi, kontak kapattı. Araçlarından inen taksici esnafı “Mazota indirim”, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

“DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI”

Eylem yapan taksiciler, 30 TL’ye dayanan benzin ve motorin fiyatlarına isyan ederek artık dayanacak güçlerinin olmadığını ifade ettiler. Eylem nedeniyle bir süre kilitlenen kavşakta trafik polisleri eylemi sonlandırmak için yoğun çaba gösterdi. Kısa bir süre trafiğin kilitlenmesine neden olan taksici eylemi daha sonra olaysız sona erdi.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.