DOLAR 32,2371 0.32%
EURO 35,0478 0.17%
ALTIN 2.443,120,57
BITCOIN 2198471-2,09%
Mersin
23°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SERBEST MUHASBECİLER VE MALİMÜŞAVİRLER ODASI BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN

SERBEST MUHASBECİLER VE MALİMÜŞAVİRLER ODASI BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN

ABONE OL
Haziran 23, 2022 10:16
SERBEST MUHASBECİLER VE MALİMÜŞAVİRLER ODASI BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 EMİNLEVENT TÜRKİLİ ve YÖNETİM, İ MERSİN BASINI İLE BULUŞTU;

Basın açıklamasında şunları söyledi;

SERBEST MUHASBECİLER VE MALİMÜŞAVİRLER ODASI BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN

 EMİNLEVENT TÜRKİLİ ve YÖNETİM, İ MERSİN BASINI İLE BULUŞTU;

Basın açıklamasında şunları söyledi;

Bugün bizlerle birlikte olduğunuz için sizlere çok teşekkür ederiz.

Bildiğiniz üzere Odamızın 14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde yapılan 24. Olağan Genel Kurulumuz mesleğimize yakışır bir biçimde demokrasi şöleni şeklinde gerçekleşti.

İl genelinde Tarsus’tan,  Anamur’a kadar meslek mensuplarımızın teveccühü ile alınan bu başarı, meslek camiamızın bizlere verdiği güven, destek manasında çok kıymetlidir.

Bu anlamda sorumluluğumuzun bilinciyle, verginin toplanmasında, ülkenin kalkınmasında kamu görevi yapan bizler Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımla birlikte; 3568 sayılı meslek yasamızın bizlere vermiş olduğu hak, yetki ve sorumlulukların farkında olarak yeni mesleki haklar ve kazanımlar sağlama konusunda taleplerimizi yetkililere ve Mersin kamuoyuna anlatmaya devam edeceğiz.

Keza; işlevsel olmayan mali tatil, 1989 yılında kabul edilmiş fakat günümüz şartlarında yetersiz kalan 3568 sayılı yasamızın günümüz şartlarına uygun hale getirilmesi ve revizesi konusunda, hizmet akdi ile çalışan ve çalışanlar listesine kayıtlı meslek mensuplarımızın özlük hakları, 2022 yılı asgari ücret tarifesi revizesi gibi konuları yine siz değerli basın mensupları kanalı ile yeniden gerekli düzenlemelerin yapılması için gündemde tutma, sonuç alma çalışmalarımız devam edecektir.

Değerli basın mensupları;

Gücümüz ortak akıl, başarımız üretim olacaktır. Geleceği anlamlı hale getirmek için geleceğe tepki vermek yerine geleceğin mesleki denetimini ele geçirmek için çalışacağız. Gündeme dâhil olan değil mesleki sorunlarımızın çözüm noktasında gündem yaratan bir anlayışla, odanın vizyonu ve kurumsal yapısını güçlü kılarak gençlerin enerjisini ve tecrübelilerin bilgisini birleştirerek bir sinerji ve enerji yaratacağız. Bu bağlamda, göreve gelir gelmez Yönetim Kurulumuzdaki arkadaşlarım ile birlikte mesleğe ve meslektaşa değer katan, güvence sağlayan risk ve gelecek odaklı ve danışılan oda olma mantığı ile sorunlarımızın çözümü için aklı önceleyerek içinde bulunduğumuz sürecin amaç ve araçlarını da kullanarak sorunlarımızın çözümü için “yeni projelere” odaklanmış durumdayız.

Meslek mensupları olarak bürokrasi, angaryalar ve pandemi süreci dahil,                            ne kadar zor şartlarda özveriyle çalıştığımızı her kesin gördüğünü bildiğini düşünüyoruz.

Öyle ki; bu süreçte ne yazık ki salgından ötürü yitirdiğimiz meslek mensupları olmuştur. Onlara huzurlarınızda Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz.

Odamızın konferans salonu (Nikâh salonu) ve sergi alanları meslek mensubu ve adaylarımız ve 1.derece yakınlarına ücretsiz, diğer etkinliklerde %50 indirimli olarak hizmete sunduk. Mesleğimizle ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşerek; tahsilat zorluğu, üzerimize yüklenen, angaryalar ve benzeri konularda gerekli çalışmaları yapmaya üst kurullarımız ve ilgili bakanlık nezdinde konuları iletmeye, çözüm yolları bulmaya azami çaba göstereceğiz.

Aidiyet ve dayanışma duygusunun gelişmesi, kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunarak üyelerimizin motivasyonunu arttırmak ve başta iş çevresi olmak üzere mesleğimizle ilgili kurum ve kuruluşlarla, odalarla ve STK’lara görüşerek işbirliği, içerisinde olarak, mesleğimizin önemini anlatarak sosyal ve kamusal sorumluluğumuzun da farkında olarak, ülkemizin kalkınmasında kaynaklarımızın doğru ve etkin kullanımında, çalışmalarımızı gündeme getirmek amacındayız.

Değerli basın mensupları,

Bugüne kadar odamıza hizmet etmiş, muhasebe mesleğinin örgütlenmesinde görev almış, katkı sunmuş meslek mücadelesinin öncülerine şükranlarımı sunuyor; devraldığımız bayrağı daha ileri taşımak adına bu dönem birlikte görev aldığımız odamız kurul, komisyon ve komitelerindeki tüm çalışma arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum.

Ayrıca yönetim kurulunun almış olduğu karar ile FATİH ALKAR odamızın basınhalk la ilişkilerolarak  göreve başlamıştır.

Oda Başkanı Emin Levent TÜRKİLİ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.