MERSİN İŞKUR’DA İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BİLGİLENDİRME EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI:

MERSİN İŞKUR’DA İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BİLGİLENDİRME EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından planlanan “İşbaşı Eğitim Programı ( İEP ) Bilgilendirme Günleri” kapsamında, programa ait teorik bilgilerin verildiği ve uygulamalı olarak anlatıldığı eğitimler, işverenlerin yoğun katılımları ile tamamlandı.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu’nun talimatlarıyla, İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim kazanmalarını sağlamak ve istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla düzenlenen İşbaşı Eğitim Programında, 8 Nisan 2022 tarih ve 31803 Sayılı Resmi Gazete’de Aktif İşgücü Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında çıkan yönetmelik ile yapılan değişiklikler için işverenlere video konferans üzerinden ve yüz yüze olmak üzere teorik eğitimler verildi.

İşverenlere yönelik olarak Mersin İŞKUR toplantı salonunda video konferans üzerinden yapılan ilk eğitime, video konferans üzerinden işverenler yoğun ilgi gösterdi. İnsan Kaynakları Gelişim Programı katılımcılarına yönelik video konferans ve Mersin Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Erdemli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Tarsus Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Tarsus Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Mut Ticaret ve Sanayi Odası, Mut Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, Silifke Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası üyelerine yönelik yüz yüze gerçekleştirilen “İşbaşı Eğitim Programı ( İEP ) Bilgilendirme Günleri” programında Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu’nun katılımları ile İl Müdür Yardımcısı Ercan Gön’ün değişikliklere ilişkin teorik bilgiler içeren sunumu sonrası, İl Müdürlüğü personeli İşveren Danışmanı Cihan Tunç tarafından İŞKUR internet şube üzerinden başvuruların işveren tarafından nasıl yapılacağı hakkında bilgiler adım adım uygulamalı olarak anlatıldı.

İşbaşı Eğitim Programında yapılan değişiklikler içinde programın uygulanacağı işyerinin faydalanma koşulları, sigorta-prim işlemleri, işveren istihdam taahhüdü, katılımcı kontenjan hakkı ve programdan katılımcı ve işverenlerin haksız faydalanmaları sonucunda doğacak yaptırımlar gibi birçok konu üzerinde detaylı bilgi verildi. Mevzuat ve sistem üzeri işlemlerin aktarıldığı sunumların hemen ardından işverenlerin soruları yanıtlandı. Eğitimler işveren ve yetkililerinin memnuniyet ve teşekkürleri ile son buldu.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.