Maduro ilk Türkiye’de açıkladı! ‘Bizi sırtımızdan bıçakladılar’

Maduro ilk Türkiye’de açıkladı! ‘Bizi sırtımızdan bıçakladılar’

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD hükümetinin Venezuela’daki iktidar ile muhalefet arasında yürütülen Meksika Diyalogunu sırtından bıçakladığını ancak sürece yeniden dönmeleri için tüm muhalif aktörlerle fikir birliğine varmaya çalıştıklarını söyledi.

Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Venezuela Devlet Başkanı Maduro, muhaliflerle yürütülen diyalog sürecinin yanı sıra ülkesinin Arjantin ve Meksika ile ilişkilerine yönelik AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Maduro, Venezuela hükümeti ile muhalefet arasında ulusal diyalog sürecinin her zaman var olduğunu ve bu diyaloğun devam edeceğini belirtti.

Kendisinin bizzat yakın zamanda Venezuela’daki tüm muhalif aktörler ve siyasi partilerle görüştüğünü dile getiren Maduro, bu muhalif partiler ile Meksika görüşmelerinin gündemine geri dönülmesi olasılığını ele aldıklarını kaydetti.

Maduro, Meksika’daki görüşmelerin iyi tanımlanmış bir gündemle çok iyi gittiğine dikkati çekerek, quot;Maalesef ABD hükümeti, Meksika Diyaloğunu sırtından bıçakladı. Şimdi Meksika’ya dönmeyi denemeleri için tüm muhalif aktörlerle fikir birliğine varmaya çalışıyoruz. Umarım gelecek hafta güzel sonuçlar alınır. quot; dedi.

ARJANTİN VE MEKSİKA İLE İLİŞKİLER

Ülkesinin komşularıyla olan ilişkilerine de değinen Maduro, Arjantin’in yanı sıra Meksika ile ilişkilerin iyileştirilmesi sürecinin iyi gittiğini ifade etti.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.