BAŞKAN VEYSEL SARI JANDARMA TEŞKİLATININ 183.KURULUŞ YILINI KUTLADI:

BAŞKAN VEYSEL SARI JANDARMA TEŞKİLATININ 183.KURULUŞ YILINI KUTLADI

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı Jandarma teşkilatı, “halkımızın göz bebeği ve gururudur” dedi.

Başkan Veysel Sarı “14 Haziran 1839” tarihinde kurulan Jandarma Teşkilatının 183. kuruluş yıldönümünü nedeniyle yayınladığı ve Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip ÇARIKÇIOĞLU İle tüm jandarma teşkilatına gönderdiği kutlama mesajında duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti.,

 “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Jandarma’yı “yurduna, ulusuna ve Cumhuriyet’ine bağlı, fedakâr bir kanun ordusu” olarak nitelendirilmesine ben ve temsilcisi olduğum tüm camiada yürekten katılmaktadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çok önemli bir parçası da olan ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü bölücü yıkıcı ve halkımızın huzurunu bozmaya yönelik eylemlere karşı Jandarma teşkilatımızın güvenliğimizin sağlanması konusunda gösterdiği kahramanlığın yanı sıra çağdaş hizmet anlayışıyla da halkımızın haklı gururu olmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatının 183. Kuruluş Yıldönümü’nü en içten dileklerimle kutluyor, görevleri esnasında şehit olan kahraman Mehmetçiğimize Allahtan rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor ve şahsınızda Jandarma teşkilatımıza kutsal görevlerinde üstün başarılar diliyor saygılar sunuyorum”.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.