KURTULUŞ KUTLAMALARI BRİÇ TURNUVASI İLE BAŞLADI

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen Tarsus’un Düşman İşgalinden kurtuluşunun 98’inci yıldönümü kutlamaları ve 5 gün sürecek birbirinden renkli etkinlikler Briç Turnuvası ile başladı.

Tarsus’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıldönümü bu yıl dolu dolu kutlamalara sahne olacak. Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen kurtuluş kutlamaları kapsamında düzenlediği etkinlikler Briç turnuvası ile başladı. Turnuvaya Mersin Briç Spor Kulübü, Mersin Yenişehir Briç Spor Kulübü, Adana Şilem Briç Spor Kulübü, Adana Briç Spor Kulübü, Kaom Spor Kulübü (Kadrili Akıl Oyunları Merkezi), Kadirli Briç Spor Kulübü, İskenderun Körfez Briç Spor Kulübü, Gaziantep Zeugma Briç Spor Kulübü katıldı. Önceki yıllara göre katılımın yüksek olduğu turnuvada Belediye Başkan Yardımcısı Ali Erhan Okyay; “Tarsus’umuzun 98. Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz Briç Turnuvası’na hepiniz hoş geldiniz. Katılımlarınız için hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

Tarsus Briç Spor Kulübü Başkanı Ramazan Avşar ise; “Belediye başkanımız şöyle bir söz etmişti; Bu turnuvayı Türkiye genelinde yapalım. Biz onlara gerekirse yatacak yerde temin ederiz. İmkânlarımızı sunarız demişti. Bu heyecana sizlerin katkısı olduğuna da inanıyorum. İnşallah daha geniş katılımlı, daha büyük salonlarda yaparız bu turnuvamızı” ifadelerini kullandı.

Turnuvada Doğu-Batı, Kuzey-Güney, Mix, Genç ve U-16 kategorilerinden ödül kazanan yarışmacılar şu şekilde;

 U-16 ; Furkan Tozcu, Tuana Altun ,Bilge Şüheda Yıldırım, Atabey Ayalar,

Genç 1; Toygar Altun, Can Esen Yurtsever,

Senyör 1; Sedat Kalkan , Faruk Yılmaz,

Mix 1 ; Tümay Yeniçun, İbrahim Yeniçun,

Doğu- Batı 3 ; Hüseyin Eroğlu, Tuncay Altun,

Kuzey-Güney 3 ; Bülent Köse , Mustafa Özgür ,

Doğu Batı 2 ; Tülay ;ERdemışık, Vedat Uğurlu Toprak,

 Kuzey -Güney 2 ; Macit Sayar, Ahmet Ugan ,

Doğu-Batı 1 ; Mehmet Yılmazcan , Mücella Dipcin ,

 Kuzey-Güney 1 ; Songül Cömert, Nusrettin Kaplan

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.