Önel’den “Sağlık Haftası” Mesajı

S.S. Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Meclis Üyesi Bünyamin Önel, Sağlık Haftası dolayısı ile yayınladığı mesajında, “Salgından dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahet diliyorum, hastalarımıza ise acil şifalar diliyorum” dedi.

“Sağlıklı yaşam, her bireyin temel hakkıdır” diyen Önel, “Sağlık hizmetlerinin kalitesi, ülke düzeyine yaygınlığı ve vatandaşlarımızın bu hizmetlerden eşit olarak yararlanabilmesi, bir ülkenin uygarlık göstergesi olarak kabul edilmektedir. Sağlıklı toplumları, sağlıklı bireylerin oluşturabileceği düşüncesi ile tüm yurttaşlarımızın kendisinden başlayarak toplum sağlığı için çaba göstermelerini temenni ediyorum ” dedi.

Tüm dünyada olağanüstü bir sürecin yaşandığı bir dönemde sağlığın daha da anlam kazandığına işaret eden Önel, “Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde sağlık çalışanları, insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, her türlü özveri ve gayretle mesleğini icra etmeye devam ediyor, Bu süreçte Sağlık Bakanlığı tarafından getirilen izolasyon kurallarına maksimum düzeyde dikkat edilmesi gerekiyor’’ ifadelerini kullandı.