EUROCUP ŞAMPİYONLUĞU HEDEFİ, VALİ SU İLE PAYLAŞILDI

TEST

EUROCUP ŞAMPİYONLUĞU HEDEFİ, VALİ SU İLE PAYLAŞILDI

MERSİN’i gelecek yıl şampiyonluk parolası ile ‘Eurocup’ta temsil edecek olan Çukurova Basketbol Kulübü’nün (ÇBK) CEO’su Ender Ünlü ile İdari Menajeri Erkan Dinçay, Vali Ali İhsan Su’yu ziyaret etti.

Ziyarette ÇBK’nın hedefleri görüşülürken, EuroCup’ı Mersin’e getirmek istediklerini vurgulayan ÇBK CEO’su Ünlü, “Kentimize olan borcumuzu kupayla ödemek istiyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz sezonu play-off potasında bitirerek, gelecek yıl kadın basketbolunda Avrupa’nın en prestijli ikinci kupası olan EuroCup’ta mücadele etmeye hak kazandık. Şampiyonluk hedeflediğimiz bu turnuvada iddiamızı, yaptığımız 9 transferle kanıtlamış olduk. Türkiye Kadın Basketbol Milli Takımı ve WNBA’de forma giyen yıldız oyuncularla anlaşma sağladık” dedi.

‘GÜLEN TARAF OLMAK İSTİYORUZ’
Asena Yalçın, Kuanitra Holingsvorth, Esra Ural Topuz, Yvonne Turner, Temi Fagbenle, Kristine Anigwe, Tiffany Hayes, Chelsea Gray ve Shavonte Zellous’un gelecek sezon ÇBK forması ile EuroCup şampiyonluğu için mücadele edeceğini belirten Ünlü, “Hazırlıklarımız tüm hızıyla sürüyor. Sezonun başlaması ile birlikte rakip ayırt etmeksizin büyük bir ciddiyetle mücadele edeceğiz. Uzun ve zorlu maratonun sonunda gülen taraf olmak, Avrupa şampiyonluğunu hep birlikte, büyük bir coşku ile kutlamak istiyoruz” diye konuştu.

‘KULÜBÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ’
Vali Ali İhsan Su ise ÇBK’nın kısa sürede önemli başarılara imza attığının altını çizerek, “Kent yönetimi olarak kulübümüzün arkasındayız. Bayrağımızın Avrupa’da dalgalanması, ‘Spor Kenti Mersin’in, ‘Avrupa Şampiyonu Mersin’ olarak anılmaya başlaması bizleri mutlu edecektir. Bu noktada sporcularımıza ve kulüp yöneticilerimize başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

Ünlü, ziyaretin son bölümünde Vali Su’ya, isminin yazılı olduğu ÇBK maç forması hediye etti.