BAŞKAN GÜLTAK’TAN, MEVKİDAŞI ÖZYİĞİT’E: NE ZAMAN KAPIŞIYORUZ?

TEST

MERSİN’de, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, basketbol maçında karşılaşmak istediği Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e meydan okumasını yineledi.

Kentin üst düzey liglerdeki tek temsilcisi olan ve Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Çukurova Basketbol Kulübü’nün (ÇBK) CEO’su Ender Ünlü ile İdari Menajer Erkan Dinçay, dün Başkan Gültak’a iade-i ziyarette bulundu.

Ünlü ile Dinçay, ÇBK’nın gelecek sezon için planları ve EuroCup şampiyonluğu hedefinden söz ederken, Başkan Gültak ise spora ve sporcuya verdikleri desteğin devam edeceğinin altını çizerek, ÇBK’nın Mersin için önemli bir değer olduğunu vurguladı.

‘FORMAMI ALDIM, NE ZAMAN KAPIŞIYORUZ’
Keyifli geçen sohbetin ardından Gültak’a, kendi isminin yazılı olduğu 33 numaralı basketbol forması hediye edildi. Gültak, forma takdimi sırasında çekilen fotoğrafını sosyal medya hesabından, “Yenişehir Belediye Başkanı Sn. Abdullah Özyiğit’e teke tek bir basketbol karşılaşması için meydan okumuştum. Basketbolda iddialı olduğunu iddia eden Başkanım Abdullah Özyiğit, ben formamı aldım. Ne zaman kapışıyoruz?” notu ile paylaştı.

‘SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM’
Özyiğit de bu paylaşıma, “Değerli başkanım Sn. Mustafa Gültak, içerisinde bulunduğumuz durumu da göz önüne alarak, kentimiz düşük riskli iller arasında yer aldığı zaman karşı karşıya gelmenin daha uygun olduğunu düşünüyor, maç gününü sabırsızlıkla bekliyorum” yanıtını verdi.

ÜST ÜSTE SAYILARLA MEYDAN OKUMUŞTU
Geçtiğimiz günlerde ÇBK tesislerini ziyaret eden Başkan Gültak, üst üste bulduğu sayılarla basketboldaki hünerlerini sergilemiş, sosyal medya paylaşımıyla Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e meydan okuyup, mevkidaşını basketbol maçı yapmaya davet etmişti.

Özyiğit, bunun üzerine basketbol oynarken çekilmiş bir fotoğrafını, ‘İddialı olmak iyidir. Pandemi sürecini atlatınca karşı karşıya gelmeyi dört gözle bekliyorum’ notu ile paylaşmış, iki başkan arasındaki renkli diyalog, çok sayıda yorum ve beğeni almıştı.

Aynı zamanda meslektaş da olan eczacı başkanlar, ilerleyen zamanda ÇBK tesislerinde kazanmak için parkeye çıkacak.