Mersin’de silah eğitimi verildi

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde, Ormanların muhafazasında aktif görevli olan personele dağıtılan tabancalarla ilgili olarak bakım, emniyet ve atış konularında eğitim verildi.

Mersin Polis     Eğitim Merkezi (POMEM) Atış Poligonunda yapılan eğitime Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Bölge Müdür Yardımcıları Durmuş Bilal Akkuş ve Mehmet Fulin, Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürü Veysel Önen, orman işletme müdürleri,  şefler, mühendisler ve orman muhafaza memurları katıldı.

Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları, Orman Genel Müdürlüğünün emirleri doğrultusunda,     ormanların muhafazasında aktif görevli olan personele dağıtılan tabancalarla ilgili olarak bakım,     emniyet ve atış konularında eğitim aldılar.

Mersin Polis Eğitim Merkezi tarafından iki aşamalı olarak hafta boyunca 178 kişiye verilecek eğitimler, teorik olarak     tabancaların tanıtımı, tabancaların özellikleri, yasal mevzuat, tabanca sökme ve takma uygulamaları    şeklinde verilip ardından, temel atış eğitimi yapılarak tamamlanacaktır.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.