Mersin Devlet Opera ve Balesi 10 Kasım 2020 Atatirk’ ü Anma Konseri

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü aramızdan ayrılışının 82. Yıl dönümünü özel bir konserle anıyor.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Akdeniz Belediyesi iş birliği ile 10 Kasım 2020 Salı günü saat 19:30’ da Çamlıbel’ de ücretsiz “Atatürk’ ü Anma Konseri” düzenliyor.

Atatürk’ ü, sevdiği eserleri seslendirerek anacağımız bu anlamlı günde konserin orkestra şefliğini Murat Cem Orhan üstleniyor. Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve kadın korosuna, solistler Selva Erdener (soprano), Ezgi Karakaya (mezzo soprano), Bülent Bezdüz (tenor) ve kanun sanatçısı Hakan Güngör eşlik ediyor.

Bestesi Turgay Erdener’ e ait Afife Balesi’nden seçmelerin icra edileceği konserde yine düzenlemesi Turgay Erdener’e ait “Çalın Davulları”, “Bülbülüm”, “Yarim Senden Ayrılalı” “Çarşambayı Sel Aldı” eserleri ile düzenlemesi Serdar Yalçın’a ait “Neredesin Sen” eseri seslendiriliyor. Atatürk’ ün en sevdiği aryalardan biri olan Giacomo Puccini’ nin “E Lucevan le stelle” aryasınında yer aldığı konser, Sağlık Bakanlığı’ nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak, güvenli bir ortamda gerçekleştiriliyor.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.