DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19895672,48%
Mersin
30°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÇEVRE HASSASİYETİ YENİDEN BELGELENDİ BÜYÜKŞEHİR, ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİNİ YENİLEDİ
  • Özyar izlem gazeteleri
  • Genel
  • MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÇEVRE HASSASİYETİ YENİDEN BELGELENDİ BÜYÜKŞEHİR, ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİNİ YENİLEDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÇEVRE HASSASİYETİ YENİDEN BELGELENDİ BÜYÜKŞEHİR, ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİNİ YENİLEDİ

ABONE OL
Aralık 15, 2020 07:05
MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÇEVRE HASSASİYETİ YENİDEN BELGELENDİ BÜYÜKŞEHİR, ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİNİ YENİLEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÇEVRE HASSASİYETİ YENİDEN BELGELENDİ

BÜYÜKŞEHİR, ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİNİ YENİLEDİ

BÜYÜKŞEHİR, ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ BELGE YENİLEME TETKİKİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

Türk Standartları Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Belge Yenileme Tetkikini tamamlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, yapılan değerlendirmeler sonucunda Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ni yeniledi. Tetkiklerin ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin çevreci hizmetleri Türk Standartları Enstitüsü tarafından bir kez daha onaylanmış oldu.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Belge Yenileme Tetkikini başarı ile geçti. Tetkik ekibi tarafından bünyesindeki 24 birim tetkik edilen Büyükşehir Belediyesi yapılan değerlendirmeler sonucunda belgeyi yenilemeye hak kazandı.

Ekolojik dengeyi koruyan, yaşanabilir, sağlıklı, temiz bir çevre oluşturmayı hedefleyerek hizmetlerine yön veren Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin çevreci hizmetleri Türk Standartları Enstitüsü tarafından bir kez daha onaylanmış oldu.

Tetkik 3 gün sürmüştü

3 gün süren dış tetkikin ardından Çevre Yönetim Sistemi Belge Yenileme Tetkiki kapanış toplantısı, Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılmıştı. Toplantıya; Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok başta olmak üzere, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanları ile Türk Standartları Enstitüsü’nden Baş Tetkik Görevlisi Mehmet Ali Dönmez ve tetkik heyeti katılmıştı.

Kapanış toplantısında konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Yönetimi Sistemi Belgesi’nin bir yenileme sürecinde olduğunu belirterek, bu belge dışında TSE’de 3 ayrı yönetim sistemi konusunda da çalışmaları olduğunu ifade etti. Bilgi güvenliği yönetim sistemi ve kültür organizasyonları ile ilgili de müracaatlarının olabileceğini kaydeden Gökbel, “Dış tetkik, biraz daha rehber ağırlıklı bir tetkik. Çevre konusundaki eksiklerimizi de yapılan tetkiki rehber kabul ederek kapatacağız” dedi.

TSE Baş Tetkik Görevlisi Mehmet Ali Dönmez, söz konusu tetkikteki amacın kurumların işleyişlerinde görülen eksiklik ve aksamaların tespiti ile bunların iyileştirilmesi yönünde tavsiye kararlarından oluştuğunu belirtti. Mehmet Ali Dönmez, tetkikin; Mersin’i çevresel, doğal, kültürel, sosyal ve turizm değerleri ile yaşanabilir, tercih edilen bir kent yapmak amacıyla Çevre Yönetim Sistemi sayesinde çevre dostu bir yönetim anlayışıyla hizmetlerinde çevre boyutlarını belirleyip, çevreye verdiği zararı en az düzeye çekmek için yapıldığına dikkat çekti.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.