KKTC MARAŞLILAR DERNEK BAŞKANI KOÇKAT VALİMİZ ÖMER FARUK COŞKUN’U ZİYARET EDEREK FESTİVALE DAVET ETTİ:

KKTC MARAŞLILAR DERNEK BAŞKANI KOÇKAT VALİMİZ ÖMER FARUK COŞKUN’U ZİYARET EDEREK FESTİVALE DAVET ETTİ:

18 Eylül 2022 tarihinde Girne Alev Kayasında gerçekleşecek olan 3. Geleneksel K.Maraş Hemşehriler Günü Festivali için Dernek Başkanı. H.Ahmet KOÇKAT birtakım davet ziyaretlerinde bulunmaktadır.

KKTC MARAŞLILAR DERNEK BAŞKANI KOÇKAT VALİMİZ ÖMER FARUK COŞKUN’U ZİYARET EDEREK FESTİVALE DAVET ETTİ

18 Eylül 2022 tarihinde Girne Alev Kayasında gerçekleşecek olan 3. Geleneksel K.Maraş Hemşehriler Günü Festivali için Dernek Başkanı H.Ahmet KOÇKAT  birtakım davet ziyaretlerinde bulunmaktadır.

Bu kapsamda ilk olarak ilimiz Valisi Ömer Faruk Coşkun’u ziyaret etti. Ziyaret çok samimi bir ortamda geçti. Ziyaretle ilgili Başkan Koçkat; “KKTC’DE YAKLAŞIK 20 Bin K.Maraş’lı yaşamaktadır. Derneğimizinde 700-800 üyesi vardır. Burada şehrimiz ve türkiyemizin değerlerini tanıtmaya ve yaşatmaya devam ediyoruz. Kültürümüzü özellikler yeni ve genç nesillere aktarıyoruz. Başta Hilmi Şahballı büyüğümüz olmak üzere Mirza Koçkat, Afşinli Hakan ve Aynur Bolat olmak üzere birçok yerel sanatçımız davetli. Forklor ve mehter takımları gösteri sunacaklardır. Büyüğümüz olarak Sayın Valimizi davet ettik. Sayın Valimiz bize devletimizin ve milletimizin sıcaklığını ve güleryüzünü hissettirdi. Kendilerine KKTC’deki hemşehrilerim adına sevgilerimi sunuyorum.” ş

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. | Usta Tasarım tarafından düzenlenmiştir.