Anamur Anadolu Lisesi’nin Müzisyen Acar’ı Dünya’nın Finalisti Oldu

TEST

Anamur Anadolu Lisesi’nin Müzisyen Acar’ı Dünya’nın Finalisti Oldu

Mithat Ünal-Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından gerçekleştirilen ‘’Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’’ ödülüne sahip, bu sene on-line olarak düzenlenen ‘’İpana 23. Türkiye On-Line Liselerarası Müzik Yarışması’’nda Mersin’den finale kalan okul belli oldu.  ‘’Bireysel Erkek Solist’’ dalında, Anamur Anadolu Lisesi’nden Ulaş Baran Acar,  Civciv parçası ile finale kalan isim oldu.

1700 başvuru arasından finale kalan Mersinli öğrenci, büyük bir başarıya imza atarak 158 finalist arasına adını yazdırdı.  Mersinli liseliler için 14 Haziran’da POWERAPP mobil uygulamasında başlayan final oylaması, 25 Haziran’a kadar devam edecek. Ücretsiz olarak indirilebilen POWERAPP mobil uygulamasında oylama yapmak isteyenler, finale kalan 158 performans arasından, farklı dallarda en beğendiklerini oylayarak ödül alanları belirleyecek.  Ödül kazanan okullar, 27 Haziran Pazar akşamı saat 20.00’de PowerApp mobil uygulamasında gerçekleşecek olan yayında açıklanacak.

Finalde 158 performans yarışacak!

 İnternet ve jüri değerlendirmesinin ardından finale kalan okulların oylanmaya başlanmasıyla, grup dalında 50, bireysel katılımlarda ise beste dalında 20, enstrüman dalında 22, kız solist dalında 30, erkek solist dalında 30 performans finale kalırken, ayrıca 6 performans Instagram üstünden oylanarak finale çıkma hakkını elde etti. Toplam 158 performans arasından ilk üçe girenler belirlenirken, Grup-İcra dalında birinci olan okula İpana tarafından tam teçhizatlı müzik stüdyosu kurulacak, tüm dallarda dereceye giren okullara ve öğrencilere para ödülleriyle birlikte, sürpriz hediyeler verilecek.

Anamur Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Ulaş Baran ACAR, İpana müzik yarışmasında Mersin’den finale kalan tek bireysel erkek yarışmacı oldu. powerapp uygulamasından bir kişi 20 oy verebiliyor.